Anasayfa / GENEL / ABD Acil Yardım Tasarısının Bir Sonucu Olarak UFO Raporu Yayınlanacak

ABD Acil Yardım Tasarısının Bir Sonucu Olarak UFO Raporu Yayınlanacak

5.600 sayfalık acil yardım tasarısında gömülü olan bir yasa, ABD istihbarat kurumlarının UFO’lar hakkında sınıflandırılmamış bir rapor sunmasını gerektiriyor.

ABD hükümetinin, daha yaygın olarak UFO olarak bilinen Tanımlanmamış Hava Olaylarını (UAPs) araştıran görev gücü hakkında daha fazla ayrıntı ortaya koyan bir rapor yayınlanacak.Geçtiğimiz hafta, COVID-19 yardım tasarısı Başkan Trump tarafından imzalandı ve olumlu vakalar artmaya devam ederken ülkeyi 2.3 trilyon dolarlık (1.7 trilyon £) pandemi yardım paketine taahhüt etti. Tasarının 5.600 sayfasının içinde, koronavirüs salgınıyla pek ilgisi olmayan bir dizi yasa vardı; bunlardan biri de ABD istihbarat servislerinin UFO’lar hakkında 180 gün içinde Senato istihbarat komitesine tasnif edilmemiş bir rapor sunmasını gerektiriyor.

Rapor, ülkenin neredeyse tüm istihbarat teşkilatları tarafından toplanan veya tutulan, tanımlanamayan hava olaylarından oluşan verilerinin ve istihbarat raporlarının ayrıntılı bir analizini” içermelidir. Ayrıca şunları da içermelidir: “Potansiyel bir düşmana işaret eden herhangi bir olay veya modelin belirlenmesi, Amerika Birleşik Devletleri’nin stratejik veya konvansiyonel kuvvetlerini riske atabilecek çığır açan havacılık yetenekleri elde etmiş olabilir.” İlan İstihbarattan sorumlu eski savunma bakanı yardımcısı Christopher Mellon, yeni yönetimin bu alandaki “gözetim ayrıcalıklarını titizlikle yerine getireceğinden” umutlu olduğunu tweetledi. Halkın ve çok sayıda askeri personelin endişeleri, ulusal güvenlik bürokrasisi tarafından çok uzun süredir görmezden gelinmiştir.

Pentagon’un geçen yıl ABD donanma uçakları ile UAP’ler arasındaki karşılaşmalarla ilgili üç videoyu ve bir dizi yeni detayı gizlemesini takip ediyor. Üç kısa video, Kasım 2004 ve Ocak 2015’te donanma pilotları tarafından kaydedildi. Bir videoda, bir jetin önünde uçmakta olan koyu renkli dairesel bir nesne görülürken, diğeri karada hızlanan küçük bir nesneyi gösterir. Son video klip, yavaşlamış gibi görünmeden önce hızla hareket eden dairesel bir nesneyi gösterir. Videolardan birinde bir ses “onların bir filosu var” derken duyulabilirken, bir diğeri ekliyor: “Hepsi rüzgara karşı gidiyor. Rüzgar 120 deniz mili batıda. Şu şeye bak dostum!”

Daha önce Savunma Bakanlığı için UFO’ları araştıran Nick Pope, Sky News’e Pentagon tarafından paylaşılan görüntülerin “dünya dışı” bir şey olabileceğini ancak “kesin bir açıklaması” olmadığını söyledi. “Pilot yanlış algılama ve ileriye dönük kızılötesi kamera anormalliklerinin bir kombinasyonuyla uğraşmadığımızı varsayarsak, (ki bu olası değildir, çünkü bunların çoğu radarda da kaydedilmiştir), çok az seçenek vardır” dedi. “ABD siyah proje teknolojisi, değerlendirme sürecinin bir parçası olarak orduya karşı kör test ediliyor olabilir.(Fakat bu yani “dünya içi hava aracı” ihtimalinin olma olasılığı düşük olamayacak kadar geçersiz olduğu bir tanısını içermektedir.)Keşif yapan bir Rus veya Çin insansız hava aracı yada gerçekten bilinmeyen, hatta büyük ihtimalle dünya dışı hava aracı.” olduğunu ifade etti.

kaynak bağlantısı

İlgili yazılar :

 

Bu yazıya puan ver:

0

User Rating: Be the first one !

Hakkında S3CMOD

Seçtiklerimiz :)

ABD, Merakla Beklenen UFO Raporunu Yayımladı

Geçen haftalarda UFO uzmanı Prof. Dr. Madhu Thangavelu’nun, ABD savaş pilotları tarafından kaydedilen UFO görüntüleri …