Anasayfa / GENEL / Dünya Dışı Uygarlıkların Var Olma Olasılığını Hesaplamak İçin Güncellenmiş Bir Yöntem Bulundu

Dünya Dışı Uygarlıkların Var Olma Olasılığını Hesaplamak İçin Güncellenmiş Bir Yöntem Bulundu

Tarih boyunca birçok kişi uzaylıların var olup olmadığını merak etti. Soruya yeni araçlar uygulandıkça, birçok uzay bilimcisi tüm öğrenilenler göz önüne alındığında, dünya dışı uygarlıkların gelişme olasılığının, hiç olmadığı kadar muhtemel göründüğüne ikna oldu.Diğer gezegen dışı sistemler de bulunduğundan, dönen yıldızların çoğu güneşimize çok benziyor. Dünya’nın tek başına yaşam ürettiği inancını haklı çıkarmak için gezegenimiz hakkında benzersiz bir şey bulmak zorlaştı. Yeni bir çabayla, Kaliforniya Teknoloji Enstitüsü, NASA’nın Jet Tahrik Laboratuvarı ve Santiago Lisesinden küçük bir araştırmacı ekibi, dünya dışı uygarlıkların olası varlığını hesaplamak için eski bir denklemin güncellenmiş bir versiyonunu geliştirdi.

Bilim insanları, Frank Drake tarafından yapılan araştırmaları genişletti.1962’de Drake ve ekibi dünya dışı uygarlıkların var olma olasılıklarını hesaplamak için Drake denklemi adında bir denklem geliştirdi.O zamanlar uzay ve astronomik nesneler hakkında bilinen her şey göz önüne alındığında. İnanılan dış gezegenlerin ve yıldız sistemlerinin sayısı ve bunların kaçının yaşamı destekleyebilme olasılığı bulunan değişkenleri hesaba kattılar. Bu yeni çalışmada, bilim adamları yeni faktörleri değerlendirdiler ve 1961’de dikkate alınmayan başka bir şey eklediler.

Diğer dünya dışı uygarlıkların ortaya çıkma ve sonra istemeden kendilerini öldürme olasılığı insanlar ve diğer hayvanların çevrelerini yok etmenin bir yolu vardır. Bir adaya getirilen fareler, örneğin, her bir parça yiyeceği yiyecek ve sonra hepsi açlıktan ölecektir. İnsanlar sera gazlarını atmosfere pompalar ve gezegenin artık yaşamı destekleyemeyeceği bir gelecekle yüzleşir. Bilim adamları, böyle bir kanıtın muhtemelen dünya dışı medeniyetlerin ortaya çıkması durumunda çoğunun muhtemelen ölümlerini önleyemedikleri için bu noktada geçtiğini ima ettiğini öne sürdüler. Ekibin çalışmasının sonucu, dünya dışı uygarlıkların var olma olasılığının bir tahmini değil, başkalarının hesaplamalarını doğru olduğuna inandıkları şeye dayanarak yapmak için kullanabilecekleri yeni bir formüldür.

 

İlgili Makale Bağlantıları :

 

kaynak adresi

Bu yazıya puan ver:

User Rating: Be the first one !

Hakkında S3CMOD

Seçtiklerimiz :)

ABD, Merakla Beklenen UFO Raporunu Yayımladı

Geçen haftalarda UFO uzmanı Prof. Dr. Madhu Thangavelu’nun, ABD savaş pilotları tarafından kaydedilen UFO görüntüleri …