Anasayfa / UFO Haber / Pentagon’un gizli feshedilmiş UFO AVI programı hala aktif olabilir

Pentagon’un gizli feshedilmiş UFO AVI programı hala aktif olabilir

ABD Senatosu komite raporlarına göre, ABD hükümetinin tanımlanamayan uçan cisimler (UFO’lar) arayışı devam etmektedir ve ABD Deniz İstihbarat Ofisi altında faaliyet gösteren Tanımlanamayan Hava Fenomen Görev Gücü (UAPTF) adı verilen bir programın bir parçasıdır.

Tanımlanamayan uçan cisimleri araştıran Mavi Kitap Projesi ve Hava Olayları Ulusal Araştırmalar Komitesi (NİCAP) gibi öncü programlar, 1950’lerden 1980’lere kadar ABD’de ki ufo olaylarına odaklanırken, 2007’de kurulan Pentagon’un Gelişmiş Havacılık Tehdit Tanımlama Programı (AATIP) 2012 yılında bütçesinin kaldırıldığı için operasyonlarını durduğu idda ediliyor.

Ancak ABD Savunma Bakanlığı Temsilcileri (AATİP) programının 2012’de sona ermediği, 2017 yılında aktif olduğunu ve bu güne kadar devam ettiğini doğruladı. ABD Senatosu İstihbarat Komitesi Haziran ayında UAPTF’in faaliyetlerini 2021 Mali Yılı için İstihbarat Yetkilendirme Yasası‘nda ele alarak bu gölgeli ufo’ları araştıran ajansı kamuoyuna getirdi.

Live Science’ın bildirdiğine göre, bu, tasarının yürürlüğe girmesinden sonraki 180 gün içinde “Sınıflandırılmamış biçimde sunulan” bir kamu raporunun yayınlanmasını içerecektir.

Komite üyeleri tasarıda” Komite, ilgili istihbaratın hassas olabileceğini anlıyor; bununla birlikte, Komite, istihbarat topluluğu genelinde bilgi paylaşımının ve koordinasyonunun tutarsız olduğunu buluyor ” dedi.

 

Bu demek oluyor ki ufoloji bilimi her zaman gündemde olacak ve hiçbirşey saklanmayacak.Ayrıca güncel ufo İstihbarat verileri halka açık hale gelecek.

 

kaynak adresi

Bu yazıya puan ver:

0

User Rating: Be the first one !

Hakkında S3CMOD

Seçtiklerimiz :)

Cattle Mutilations – Uzaylıların Hayvan Kaçırma Olayları

Mutilation terimi, anormal bir şekilde, açıklanamayan bir nedenden olan hayvan ölümlerini tarif etmek için kullanılır.Bu …