Anasayfa / GENEL / Pentagon’un UFO Birimi Bazı Bulguları Halka Açıklayacak

Pentagon’un UFO Birimi Bazı Bulguları Halka Açıklayacak

On yıldan fazla bir süredir  Deniz İstihbarat Ofisi’ne sıkışmış olan program, gizli brifinglerde gizemli olayları tartıştı.

video
ABD Donanması, daha önce açıklanmamış nesneleri gösteren daha önce yayınlanmış videoları yayınladı.
Pentagon, tanımlanamayan uçan cisimleri araştırmak için bir zamanlar örtülü bir programı başlattığını ifade etmesine rağmen, görevler askeri yetkililer ve tanımlanamayan hava araçları arasındaki gizemli karşılaşmaları incelemeye devam ettiği Deniz İstihbarat Ofisi içinde yeniden adlandırılmaya devam edildi .

Pentagon yetkilileri, sınıflandırılmamış ancak sınıflandırılmış konularla ilgilenen programı tartışmayacaklardır.Ancak, geçtiğimiz ay ülkenin istihbarat teşkilatlarına gelecek yıl için yapılan harcamaları özetleyen bir Senato komitesi raporunda yer aldı.Raporda, programın Tanımlanamayan Hava Olgusu Görev Gücü, açıklanamayan hava araçlarının görselleri hakkında “toplama ve raporlamayı standartlaştırmak” olduğu ve bulgularının en azından bir kısmının istihbarat yetkisinin alınmasından sonraki 180 gün içinde kamuya bildirileceği belirtildi.

Emekli yetkililer – eski Senato çoğunluk lideri Harry Reid dahil olmak üzere – çabaya katılan yetkililer, programın diğer dünyalardan araçların kanıtlarını arayacağını umarken, asıl odak noktası başka bir ülkenin, özellikle de herhangi bir potansiyel düşmanın koparma havacılık teknolojisini kullanıp kullanmadığını keşfetmektir. Amerika’yı tehdit edebilir.

Senato Seçimi İstihbarat Komitesi Başkan Vekili Florida Cumhuriyetçisi Senatör Marco Rubio, bu ay Miami’de bir CBS üyesine Amerikan askeri üsleri üzerindeki kimliği belirsiz uçakların raporlarından endişe ettiğini ve bunun hükümetin kimin sorumlu olduğunu öğrenmek.

Çin, Rusya veya başka bir düşmanın “bu tür bir faaliyet yürütmelerine izin veren” bir miktar teknolojik sıçrama yapmış olduğu endişelerini dile getirdi.

Sayın Rubio, ABD üsleri üzerindeki kimliği belirsiz hava taşıtlarından bazılarının muhtemelen Amerikan cephaneliğinde olmayan teknolojiler sergilediğini söyledi. Ancak şunları da kaydetti: “Belki de bunun tamamen, biraz sıkıcı bir açıklaması var. Ama bulmamız gerek.”

2017’de New York Times , Gelişmiş Havacılık ve Uzay Tehditleri Tanımlama Programı adı verilen önceki bir birimin varlığını açıkladı . Savunma Bakanlığı yetkilileri, o sırada birimin ve 22 milyon dolarlık finansmanının 2012’den sonra geçtiğini söyledi.

Bununla birlikte, programla çalışan insanlar, daha sonra Savunma Bakanlığı tarafından onaylanan ifadelerin 2017 ve sonrasında hala faaliyette olduğunu söyledi.

Program 2007 yılında Savunma İstihbarat Teşkilatı altında başlatılmış ve daha sonra gözetiminden sorumlu olan istihbarat savunma müsteşarlığına yerleştirilmiştir. Ancak istihbarat topluluğuyla koordinasyonu, Senato bütçe tasarısında açıklandığı gibi Deniz İstihbarat Ofisi tarafından yürütülecektir. Program bu yıllarda hiç geçmedi, ancak 2017 sonrası operasyonlar hakkında çok az şey açıklandı.

Pentagon programının önceki direktörü Luis Elizondo, programla 10 yıl sonra Ekim 2017’de istifa eden eski bir askeri istihbarat yetkilisi, yeni görev gücünün gelişmiş havacılık programından evrildiğini doğruladı.

Eski bir askeri istihbarat yetkilisi olan Luis Elizondo, Pentagon’un tanımlanamayan hava araçları hakkındaki önceki programının direktörüydü.Kredi…New York Times için Roger Kisby

“Artık gölgede saklanmak zorunda değil,” dedi Bay Elizondo. “Yeni bir şeffaflığa sahip olacak.”

Bay Elizondo, fiziksel kanıt sunmadan, belirlenmemiş kökenli nesnelerin yeryüzünde çalışma için alınan malzemelerle çöktüğüne ikna olduklarını söyleyen eski hükümet yetkilileri ve güvenlik açıklarına sahip küçük bir grup arasında yer alıyor.

On yıldan uzun bir süredir Pentagon programı, program katılımcıları ve sınıflandırılmamış brifing belgeleriyle yapılan görüşmelere göre, kongre komiteleri, havacılık şirketi yöneticileri ve diğer hükümet yetkilileri için gizli brifingler düzenlemektedir.

Bazı durumlarda, daha önce açıklanamayan olaylar için dünyevi açıklamalar bulunmuştur. Astrofizikçiler, akla yatkın bir karasal açıklamadan yoksun olmanın bile dünya dışı bir olasılık yaratmadığını söylüyor.

Çoğunluk lideriyken daha önceki UFO programını finanse etmek için Nevada’dan eski Demokrat senatör Bay Reid, kaynağı bilinmeyen nesnelerin çökmesinin olabileceğine ve alınan materyallerin incelenmesi gerektiğine inandığını söyledi.

Reid, “Bunu inceledikten sonra, hükümetin ve özel sektörün elinde bulundurduğu gerçek materyaller olduğu – bazılarının esaslı, bazıları o kadar da önemli olmayan – raporlar olduğu sonucuna vardım. .

Bağımsız doğrulama için herkese açık olarak hiçbir kilitlenme üretilmemiştir. Alışılmadık metalik parçalar gibi geri kazanılan bazı nesneler daha sonra laboratuar çalışmalarından insan yapımı olarak tanımlandı.

Harry Reid, Senato çoğunluk lideriyken önceki UFO programını finanse etmek için bastırdı.Kredi…New York Times için Joe Buglewicz

2007’den beri bir alt yüklenici ve ardından Pentagon UFO programı danışmanı olarak çalışan bir astrofizikçi olan Eric W. Davis, bazı durumlarda malzemelerin incelenmesinin kaynağını belirleyemediğini ve sonuçlandırmasına neden olduğunu söyledi.Biz kendimiz yapamadık. ”

Sınıflandırılmış programları tartışma konusundaki kısıtlamalar – ve brifinglerden tasnif edilmemiş slaytlarda belirtilen bilgilerin belirsizliği – UFO’ları inceleyen yetkilileri, hiçbir sert kanıt sunmadan görüşlerini belirleme konumuna getirmiştir.

Şu anda bir savunma yüklenicisi olan Aerospace Corporation’da çalışan Bay Davis, Mart ayında bir savunma departmanı ajansına “bu dünyada yapılmayan dünya dışı araçlardan” geri alımlar hakkında gizli bir brifing verdiğini söyledi.

Davis, 21 Ekim 2019’da Senato Silahlı Hizmetler Komitesi personeline ve iki gün sonra Senato İstihbarat Komitesi personeline açıklanamayan nesnelerin geri alınması hakkında gizli brifingler verdiğini söyledi.

Komite personeli konuyla ilgili yorum taleplerine cevap vermedi.

UFO’lar konusundaki kamuoyu büyüsü, oğlu Donald Trump Jr.’a bir Haziran röportajında ​​New Mexico’da varlığı hakkında spekülasyonun merkezi olan Roswell hakkında “çok ilginç” şeyler bildiğini söyleyen Başkan Trump’ta çekildi. UFO’lar Başkan, Roswell hakkında herhangi bir bilginin gizliliğinin kaldırılıp kaldırılmayacağı sorulduğunda rahatsız oldu. “Bunu düşünmem gerekecek,” dedi.

Her iki şekilde de, Bay Reid, neyin bilinip neyin olmadığını netleştirmek için daha fazla kamuoyuna açıklanması gerektiğini söyledi. “Fiziksel materyallerin keşfi veya geri alınan zanaat hakkında bilgi verilmesi son derece önemlidir” dedi.

 

kaynak adresi

Bu yazıya puan ver:

0

User Rating: Be the first one !

Hakkında S3CMOD

Seçtiklerimiz :)

ABD, Merakla Beklenen UFO Raporunu Yayımladı

Geçen haftalarda UFO uzmanı Prof. Dr. Madhu Thangavelu’nun, ABD savaş pilotları tarafından kaydedilen UFO görüntüleri …

Hide picture