Anasayfa / GENEL / Kanada Üniversitesi’nde Binlerce UFO Raporu Sunuldu

Kanada Üniversitesi’nde Binlerce UFO Raporu Sunuldu

Özel bir UFO meraklısı, 30,000 belgelerinin koleksiyonunu Kanada’daki Manitoba Üniversitesi’ne bağışladı.

 

Kuzey Kanada gökyüzü gizemli fenomen bol ev sahipliği yapmaktadır (sadece bizim iyi dostum “Steve” isteyin), iddia edilen UFO görme sıkıntısı da dahil. Şimdi, Winnipeg’deki Manitoba Üniversitesi’ndeki hakikat arayışçıları, okul arşivlerine 30.000’den fazla UFO ile ilgili belge bağışladılar.

Bağış, bilim yazarı ve üretken Kanadalı üfolog Chris Rutkowski’nin izniyle geliyor. Rutkowski’nin koleksiyonu, Manitoba Üniversitesi’nden yapılan açıklamaya göre, son 30 yıl içinde dosyalanmış 20.000’den fazla UFO raporu ve Kanada hükümetinden 10.000’den fazla UFO ile ilgili belge içeriyor. Bu belgelerin birçoğu, Falcon Lake olayı olarak bilinen rezil bir UFO karşılaşmasıyla ilgilidir – Rutkowski’nin Kanada’nın “en iyi belgelenmiş UFO davası” olarak adlandırdığı bir karşılaşma.

Rutkowski CBC’ye verdiği demeçte, “Bu Roswell’i bile yeniyor [1947’de New Mexico üzerinde iddia edilen uçan daire olduğu iddia ediliyor]. Bu arada Falcon Gölü olayı, hem ABD’ye hem de Kanadalı yetkililere olağandışı ve açıklanamaz olarak vurdu.

Olay, 20 Mayıs 1967’de Stefan Michalak adında amatör bir jeologun Kuzey Dakota’nın üstünde başlayan ve kuzeydeki yaklaşık 800 mil (1.200 kilometre) kadar uzanan Kanada eyaleti Manitoba’daki Falcon Gölü yakınında kuvars beklediği zaman meydana geldi. Anketi sırasında Michalak, onu geçerek çalkalanmış bir kaz sürüsü tarafından şaşırdı. Michalak’ın hikayeyi sayısız yeniden anlatmasına göre, kazlar görünüşe göre gökyüzünde parlayan iki puro şeklindeki nesneden kaçıyorlardı. Nesnelerden biri uçtu ve diğeri yakındaki kayalık bir terasa indi.

Stefan Michalak, Falcon Gölü’nde karşılaştığı UFO’nun bu taslağını, yaklaşmadan kısa bir süre önce yaptı. (İmaj kredisi: Stefan Michalak / Manitoba Üniversitesi)

Michalak, nihayet yaklaşmadan önce gizemli gemiyi (şu anda Manitoba Üniversitesi’nin koleksiyonunun bir parçası olan bu çizimler) özet bir uçan daire çizmek için biraz zaman harcadı. Hava ılık ve kükürt kokuyordu ve zanaat fırtınası ve tıslama ile gürültülü oldu. Tabağı dokunmak için sıcaktı – o kadar sıcak ki Michalak’ın eldivenlerinin uçlarını yaktı, dedi. İçeriden sesler geliyormuş gibi geliyordu.

Michalak gemiye açık bir kapıdan baktığında, ABD askeri pilotlarından oluşan bir ekip görmeyi umuyordu. Aksine, kapı kapanmadan önce yanıp sönen ışıklar panelinden biraz daha fazlasını gördü, zanaat döndü ve geminin dış tarafındaki ızgara benzeri küçük delikler karnına kavurucu sıcak gaz püskürtdü.

Saldırı Michalak’ın gömleğini ve şapkasını alevlendirdi ve karnında geminin ızgara benzeri desenini yansıtan birinci derece yanıklar bıraktı. Winnipeg’deki bir hastane yanıklarını tedavi etti, daha sonra ağrılı hale geldi ve birkaç hafta sonra baş ağrısı, ishal ve bayılma yaşadı. Michalak olayı hem ABD hem de Kanada makamlarına aktardı ve sonunda Minnesota’daki Mayo Kliniğinde fiziksel ve psikolojik bir değerlendirme yaptı. Klinik, Michalak’ın sağlıklı olduğunu ve halüsinasyon görmediğini belirledi.

Yıllar sonra, iddia edilen Falcon Gölü iniş alanından bükülmüş bir metal parçası bulundu. Testler metalin oldukça radyoaktif olduğunu gösterdi. Bugüne kadar ne Kanada ne de ABD ordusu olayı açıklayamadı.

Rutkowski’nin Falcon Lake olayıyla ilgili tüm kayıtlarının yanı sıra bildirilen diğer binlerce UFO karşılaşması da yakında Manitoba Üniversitesi’nin Arşiv ve Özel Koleksiyonlarında sunulacak. Bilinmeyene ayıracak birkaç paran var mı? Okul, bu belgelerin sayısallaştırılmasına yardımcı olmak için kitle fonlaması kampanyası başlattı.

 

 

kaynak

Hakkında S3CMOD

Seçtiklerimiz :)

ABD, Merakla Beklenen UFO Raporunu Yayımladı

Geçen haftalarda UFO uzmanı Prof. Dr. Madhu Thangavelu’nun, ABD savaş pilotları tarafından kaydedilen UFO görüntüleri …