Anasayfa / GENEL / NASA Uzay Mekiği Görevinde 3 UFO Gözlemlendi (Analiz)

NASA Uzay Mekiği Görevinde 3 UFO Gözlemlendi (Analiz)

Nasa 1985- 1990  yıllarında astronotlu roket misyonu görevinde 3 adet ufo gözlemlendi.Daha sonra bu gözlemledikleri cisimler tanımlanamadığı için unidentified – unkown kategorisine girerek arşiv olarak internet sitesine yüklenmiş ve kaydedilmiş.


1. Fotoğraf  bilgisi : 29 kasım 1985 / 29.11.1985
Analiz :
  Fotoğrafta bir bakışta görebileceğiniz bir tür ana gemi görüyoruz.Genelde gördüğümüz ana gemilerden biraz farklı elips gibi şemsiyeyi andıran değişik bir formu var.Fotoğrafı biraz inceledim ve aslında sadece ana geminin olmadığını, yukarda ve etrafında ufak ana gemiden çıkan şekil değiştiren türden, keşif gemilerini (araçlarının) olduğunu gördüm.Ana geminin etrafındaki ufak kürelerinin fotoğraf hatasının olma olasılığı düşük bir olasılık.Her ne kadar düşük bir olasılık olsada bu olasılığı göz önünde bulundurmak gerekli.Fakat günümüzde bile bu (orb)’lar küreler gözlemlenmekte ve fotoğraf çekilmektedir.

Bilgi : Bu fotoğraf diğerlerine kıyasla oldukça yüksek bir çözünürlüğe sahip.Tam tamına 5700 x 6000 çözünürlüğünde 300 dpi bir fotoğraf kalitesine sahip.Bu da o cisimi daha net görebilmemize ve dünya hava araçlarından ve diğer uçan nesnelerden daha çok ayırmamıza imkan sağlıyor.Fotoğraf orjinal kalitesinde ve üzerinde hiçbir düzenleme, çalışma yapılmamıştır.Nasa doğrudan bu cisimlerin içeriğini çarpıtmadan yayımlamıştır.Şaşırdık mı ? Evet şaşırdık yalan yok.Çünkü bu bizim için çok değerlibir resim.Fotoğrafı sıkı sıkıya analiz ettim, bknz: analiz fotoğrafları.

NASA (STS-61-B) 1985 yılı Uzay Mekiği Görevinde çekilen tanımlanamayn uçan cisim (UFO) Fotoğrafı.

 

NASA (STS-61-B) 1985 yılı Uzay Mekiği Görevinde çekilen tanımlanamayn uçan cisim (UFO) fotoğrafının yakınlaştırılmış görüntüsü.

Negatif fotoğraf bilgisi : Ana geminin etrafında görülen 10 ila 15 arası orb küre biçiminde cisimler var.Büyük ihtimal bu cisimler ana gemiden çıkan gözlem küreleri olabilir.Çünkü şuan 200 deniz mili  yani 370 km yüksek irtifada sınız açıkçası kuş, böcek,uçak olma olasığı yok.Bu yüzden bu cisimleride görmezden gelmek kozmosungizemleri’ne büyük hakaret olurdu. 🙂

NASA (STS-61-B) 1985 yılı Uzay Mekiği Görevinde çekilen tanımlanamayn uçan cisim (UFO) fotoğrafı ve ana geminin etrafındaki keşif gemilerinin negatif görüntüsü.

2. Fotoğraf  bilgisi : 27 kasım 1985 / 27.11.1985
Analiz : Fotoğrafın çözünürlüğü ne kadar düşük olsada cisim net bir şekilde görülebiliyor.Cisim daha çok puro şeklinde sadece tek bir fark var biraz eğilimli bir yapısı olduğunu görüyoruz.Fotoğraf sabah saatinde çekildiği için bu yüzden cisim tek bir nokta’da parlamış gözüküyor.İyi tarafı çok net olmasada görülebiliyor olması, fotoğrafın gerçekliğini biraz daha doğruluyor olduğunun kanıtıdır.Günümüzde en düşük pikselleri bile inceleyip analiz ediliyor ve gerçek olup olmadığı doğrulanabiliyor.

Bilgi / Analiz : Fotoğraf sabah saatlerinde çekilmiş yukarıda ki fotoğraf yılı ile aynı ancak arada bir kaç gün fark var.Sorun şurada başlıyor.Fotoğraf gündüz çekimi olması gerekmez miydi ? Bunun tek bir açıklaması var.Uzay mekeği açısı ve kameranın odak uzunluğu.Yukarıda ki 1.analiz ile kıyasladığımızda fotoğraf bilgilerinin,özelliklerinin farklı olduğunu görüyoruz.Bu yüzden bu fotoğrafın gece çekimi gibi olması çok normal diyebiliriz.Uzay gemisi yükseklik irtifası 193 deniz mili yani yaklaşık 357 km olarak kayıtlara geçilmiş.Bu sayı ve özellikleri göz önüne aldığımızda fotoğrafın gerçekliği tartışılmaz konuma geliyor.

(STS61B-33-5) 27 kasım 1985’de NASA Uzay Mekiğinde Çekilen Orjinal Fotoğrafı.

 

27 kasım 1985’de NASA Uzay Mekiğinde Çekilen Orjinal Fotoğrafının Analiz Edilmiş Görüntüsü

3. Fotoğraf  bilgisi : 27 kasım 1990 / 01.12.1990

Analiz : Bu fotoğrafa baktığımızda ise yine metalik, havuzlarda, denizlerde kullandığımız deniz yataklarını andıran dikdörtgen bir cisim görüyoruz.Daha detaylı baktığımızda aslında her bir parçasının ayrılacakmış gibi bir şablon şekli var.Ve yine arkada ki deniz fırlatma konumu ile uyum içerisinde olduğunu çok net bir şekilde göze çarpıyor.

Nasa STS032-77-17 Uzay mekiğinden çekilen orjinal dikdörtgen metalik ufo görüntüsü.

Analiz / Bilgi : Fotoğraf gündüz saatlerinde çekilmiş.Uzay mekiği yükseklik irtifası yakşalık 179 deniz mili yani 332 km irtifaya sahip olduğu kayıtlara geçilmiş.

Nasa STS032-77-17 Uzay mekiğinden çekilen yakınlaştırılmış dikdörtgen metalik ufo görüntüsü.

ANALİZ  SONUÇLARI :
Her fotoğrafı teker teker analiz etmeme rağmen fotoğraf üzerinde sahte bir bulgu, yada düzenlemeye yönelik bir iz bulamadım.Araştırmalarıma göre dünya’da bu kadar detaylı inceleyen tek kişi olduğumu görüyorum.Çünkü sadece yüzeysel gösterip 3-5 satır cümle yazmışlar.Aslında söylenecek çok fazla söz yok, çünkü fotoğraflar kendini fark ettirecek ve göstertecek kadar gerçek.Aradan yıllar geçmesine rağmen nasa’nın internet sitesinde hala bu fotoğraflar herkes tarafından görülmektedir.Bu yazı içeriğinin orjinal kaynakları aşarıdaki “kaynaklar” bağlantı adreslerinde verilmiştir.

Sevgilerle…

 

kaynaklar :

https://science.ksc.nasa.gov/shuttle/missions/sts-32/mission-sts-32.html

https://www.nasa.gov/mission_pages/shuttle/shuttlemissions/archives/sts-32.html
https://www.nasa.gov/mission_pages/shuttle/shuttlemissions/archives/sts-61B.html

Fotoğraf 1: https://eol.jsc.nasa.gov/SearchPhotos/photo.pl?mission=STS032&roll=77&frame=17
Fotoğraf 2: https://eol.jsc.nasa.gov/SearchPhotos/photo.pl?mission=STS61B&roll=33&frame=5
Fotoğraf 3: https://eol.jsc.nasa.gov/SearchPhotos/photo.pl?mission=STS61B&roll=44&frame=62

 

 

Hakkında S3CMOD

Seçtiklerimiz :)

Netflix : Çok Gizli UFO Projeleri Belgeseli Yayında

Netflix‘in yeni UFO belgeseli olan Top Secret UFO Projects: Declassified ya da Türkçesi ile  Çok Gizli UFO …