Anasayfa / GENEL / 23.Papa John ve Gemiye Gelen Dünya Dışı İle Teması

23.Papa John ve Gemiye Gelen Dünya Dışı İle Teması

Papa Örneği John XXIII: Papa ve Gemiye Gelen Bir Adamla Teması

Papa John XXIII olarak da bilinen İtalyan Angelo Giuseppe Roncalli (1881-1963), 1958 ve 1963 yılları arasında Yüksek Pontif’ti.

Papa ayrıca Portekizce’de “Il Papa Buono” olarak da adlandırıldı (“İyi Papa”), tarihte en karizmatik ve sevgili papalardan biri olmasının yanı sıra, gençliğinde siyasi değişimler hakkında birkaç öngörüde bulunan kehanet armağanını verdi. II. Dünya Savaşı’nın gelmesi, İngiliz imparatorluğunun sona ermesi, Kennedy kardeşlerin ve Mahatma Gandhi’nin suikastı ve Berlin duvarının yıkılması gibi gelecek yıllarda gelip gelmek İsa Mesih ve dünyanın sonu (ki, Papa XXIIIII’e göre, “Dünyadaki Tanrı Krallığı’nın restorasyonu ile 2033 yılında gerçekleşecekti.)

“Mater et magistra” ve “Teris’teki Pacem” in oyuncusu olan Papa John XXIII, kilisedeki politik ve ekonomik yönü kontrol eden bazı güç yapılarını değiştirmeye çalışan büyük bir düşünür ve vizyonerdi.

Ve hayatındaki en çarpıcı olaylardan biri Papa John XXIII’in bir tür uçan gemide cennetten gelen bir adamla yaptığı, Papa’nın yaşamını ve düşünce tarzını değiştirmesini sağlayan sözde bir toplantıyla ilgiliydi. evrene ve insana saygı.

Bu etkinlik, 1961’de Castel Gandolfo’nun papalık yazlık evinde gerçekleşti ve ölümünden 20 yıl sonra, bir İngiliz seminerinde John XXIII’in kişisel sekreteri ve papalık asistanı Loris Capovilla tarafından yapıldı.

Papa John XXIII’in yıllar sonra 2014 yılında Papa Francis tarafından Kardinal olarak adlandırılacak olan asistanının hazırladığı rapor şöyle:

“Papa ve ben bahçede yürürken Temmuz 1961’de bir akşam, başımızın üstünde çok parlak bir nava gördük. Şeklinde oval ve mavi renkte birkaç tane vardı.

Gemi birkaç dakika boyunca başımızın üzerinden uçuyor gibiydi, sonra bahçenin güney tarafındaki yere indi. Gemiden garip bir “varlık” çıktı: şekli insandı, bedeni altın ışıkla çevrelenmiş ve bizden daha uzun kulaklara sahipti.

Papa ve diz çöküyoruz. Ne gördüğümüzü bilmiyorduk, ama bu “varlığın” bu dünyanın olmadığını biliyorduk; bu nedenle cennetsel bir olay olmalı.

Dua ettik ve başımızı kaldırdığımızda, varlık hala oradaydı. Bu bize gördüklerimizin bir vizyon olmadığını kanıtladı. Papa ayağa kalkar ve varlığa daha yakın yürür. İkisi 20 dakika boyunca yan yana durdu; Onları konuştukları gibi jest yaparken görebiliyordum ama seslerin sesini duyamadım.

Aramadılar, ben de bulunduğum yerde kaldım ve konuştukları hiçbir şeyi duyamadım.

Yakında varlık dönüp gemisine doğru yürüdü ve sonra tırmandı. Papa bana döndü ve “ Tanrı’nın çocukları her yerde; bazen kendi kardeşlerimizi tanımakta zorlanıyoruz ” dedi.

Dünya dışı gemi gemisine geri dönüp bindikten sonra, Papa ve ben turumuza hiçbir şey olmamış gibi devam ettik.

Kişisel sekreteri John XXIII’e göre, 1961’nin Avrupa yaz gününden bu yana cennetten inen garip ziyaretçiye ne söylediğini söylemek istemedim.

Elbette bu, Katolik Kilisesi ile ilgili insanların gezegenimizin ötesinde zeki yaşamın var olma olasılığı ile ilgili gerçeklere sahip olduklarından söz etmiyordu.

2008’de, Vatikan Gözlemevi direktörü Jose Gabriel Funes, İtalyan L’Observatorie Romano gazetesiyle yaptığı röportajda “Tanrı, evrenin diğer bölgelerinde akıllı bir hayat yaratmış olabilir ve hatta kardeşlerimiz olabilir” dedi. birkaç dakika içinde dünyanın dört bir yanına gitti. Papanin ifadesi.
Kaynak.

Bu Yazıya Puan Ver

0

User Rating: Be the first one !

Hakkında S3CMOD

Seçtiklerimiz :)

Netflix : Çok Gizli UFO Projeleri Belgeseli Yayında

Netflix‘in yeni UFO belgeseli olan Top Secret UFO Projects: Declassified ya da Türkçesi ile  Çok Gizli UFO …