Anasayfa / GENEL / 51.Bölge Baskını ve Arkasındaki Gerçekler

51.Bölge Baskını ve Arkasındaki Gerçekler

1 Milyon kişinin katılım sağlayacağı 51. Bölge baskını canlı olarak yayınlanacak.

Bildiğiniz üzere, Amerikan sosyal medyası son günlerde 1 milyon fazla insanın katılımıyla gerçekleşeceği 51. Bölge baskını ile meşgul. Herkes konuyla ilgili gelişmeleri yakından takip ederken, Area15 isimli bir Facebook sayfası 51. Bölge baskınını canlı olarak yayınlayacağını duyurdu.

20 Eylül tarihinde düzenlenecek olan ve her geçen gün yeni bir destekçinin dahil olduğu 51. Bölge istilası şimdiden birçok kişinin ilgisini çekmiş durumda. Her ne kadar etkinlik son günlerde Amerikan sosyal medyasını meşgul etse de birçok kişi ise bu etkinliğin bir şakadan ibaret olduğunu düşünüyor.

Amerika Hava Kuvvetlerinden Vatandaşlara Uyarı

Olay sosyal medyada iyice yayılınca, Pentagon yönetiminden de önemli bir açıklama geldi. Konuyla ilgili vatandaşları uyaran Amerika Birleşik Devletleri Hava Kuvvetleri sözcüsü Laura Mcandrew, 51. Bölge’nin ABD Hava Kuvvetlerinin açık eğitim alanı olduğunu belirtti. Bu yüzden dolayı Hava Kuvvetleri sözcüsü, ABD askerlerinin eğitim aldığı bu alana herhangi birinin gelmemesi konusunda vatandaşları uyardı.

51 Bölge Nedir?

Birçok komplo teorisine ve filme konu olan 51. Bölge dünyanın en gizemli yerlerinden biri olarak gösteriliyor. Amerika tarafından 2013 yılında varlığı resmi olarak açıklanan bu bölgede, Amerika’nın uzaylılar üzerinde bir takım çalışmalar yürüttüğü iddia ediliyor.

Hükümette üst düzey olarak görev alan birçok kişinin bile bilgi sahibi olmadığı bu bölgedeki gizemli çalışmaların yerin kilometrelerce altında yürütüldüğü belirtiliyor.

Peki Bu Bölgede Uzaylılar Var mı?

Dünyanın yıllardır esrarını çözemediği bu bölgede birçok kişi tarafından uzaylıların olup olmadığı merak ediliyor. Konuyla ilgili geçtiğimiz günlerde 51. Bölge’de çalışan Bob Lazar adlı Instagram kullanıcısı yapmış olduğu açıklamasında, bölgede uzaylı ya da uzaylı teknolojisinin olmadığına dikkat çekiyor.

Bundan 30 yıl önce bölgede uzaylı teknolojisinin olduğunun da altını çizen Lazar, bu teknolojisinin ise 51. Bölge’nin güneyinde yer alan S4 Sitesi‘nde olduğunu belirtiyor. Fakat, Lazar bu teknolojisinin 30 yıl içerisinde taşındığını veya proje dahilinde kullanılmadığını tahmin ediyor.

PLANLAR BOZULDU

UFO’lara inanan insanların sayısının 1 milyondan fazla olduğu hiç şüphesiz gerçek.Fakat soru şu ; 51.Bölge etkinliği nasıl bu kadar kitleye ulaştı.Bu etkinliğe birçok hollywood, film aktörlerinde katılacağını  kişisel sosyal medya hesapları üzerinden paylaştılar.Sanırım ünlü kişilerin bu etkinliğe eşlik etmesi bu toplanmanın temelini oluşturuyor diyebiliriz.

Bu ekinliğin popüler bir hedefe ulaşması tabiki ufoloji biliminden kaynaklanmaktadır.Çünkü dünya insanları birşeylerin saklandığının ve dünya dışı ziyaretçilerin, akıllı yaşam formlarının dünyamızda olduğunun, ve sık sık dünyayı ziyaret ettiklerinin farkındalar.Artık amerika birleşik devletleri ve savunma bakanı pentagon bu gerçeği gizleyemiyorlar.Çünkü paylaştıkları açıklamalar amerika milletini tatmin etmedi.Bu yüzden kendi sistemlerinde ki en ufak hata kendilerinin baykod, ifşa sebebine neden oldu.

Geçtiğimiz aylarda Amerika savunma bakanı PENTAGON UFO’lar ile ilgili açıklama yapmıştı.

Açıklamada şu ifadelere yer verilmişti ;

Amerika Birleşik Devletleri Savunma Bakanlığı (Pentagon) çok konuşulacak bir açıklamaya imza attı.Savunma Bakanlığı Sözcüsü Christopher Sherwood, basın mensuplarına UFO’lar ve uzaylılarla ilgili açıklamalarda bulundu.Sherwood yapmış olduğu açıklamalarda Gelişmiş Uzay Tehdidi Tespit Programı isimli proje kapsamında, uzun yıllardır UFO’lar üzerinde araştırma yapıldığını belirtti.ABD’nin 38 gizli projesinin üzerindeki gizem geçtiğimiz dönemde kalkmış, ABD Defense Intelligence Agency’ye ait (Savunma İstihbarat Servisi) belgeler yayınlanmıştı.

Yayınlanan belgeler arasında UFO belgeleri de yer aldı. Söz konusu belgelerde ABD’nin lazer silahı, görünmezlik gibi projeler kapsamında milyonlarca dolar harcadığı ortaya çıktı.Aynı belgelere göre, ABD’deki kurumlar UFO araştırmaları kapsamında 22 milyon dolar (Yaklaşık 120 milyon TL) harcadı.Geçtiğimiz dönemde Amerika Birleşik Devletleri’nin Savunma Bakanlığının 2007-2012 yılları arasında bir UFO tanımlama programını fonladığı belirlenmişti.

Zaten popüler olan UFOLOJİ Bilimi bu 51.Bölge etkinliği ile daha çok popüleriteye yükseldi.Şundan emin olabiliriz ki, insanların toplanıp 51.Bölge gibi bir yere saldırı planlayamazlar.Askeri bir bölge olduğu için kimse vurulmayı göze almayacaktır.Canını seven tek bir kişi bile olsa bunu yapacağını sanmıyoruz.Etkinliğe katılacak olan insanların orada kamp yapacakları, gözlem yapacakları bir gerçek.Bu yüzden saldırı, suikast gibi kafanızda senaryolar yazmanıza gerek yok. 🙂

Bu yazıya puan verin

0

User Rating: Be the first one !

Hakkında S3CMOD

Seçtiklerimiz :)

ABD, Merakla Beklenen UFO Raporunu Yayımladı

Geçen haftalarda UFO uzmanı Prof. Dr. Madhu Thangavelu’nun, ABD savaş pilotları tarafından kaydedilen UFO görüntüleri …