Anasayfa / ARKEOLOJİ VE TARİH / Hindistandaki 10 Bin Yıllık Mağara Resimlerindeki Dünyadışı Varlıklar

Hindistandaki 10 Bin Yıllık Mağara Resimlerindeki Dünyadışı Varlıklar

Hindistan’da bir mağarada bulunan karmaşık mağara resimleri, en az 10.000 yıl öncesine dayanarak, insanları, hayvanları ve günlük hayatı göstermektedir, aynı zamanda Hindistan’a özgü olmayan kangurular ve zürafaları göstermektedir. Bununla birlikte, mağara resimlerinin en çarpıcı kısımları, esrarengiz uzaylı diye tabir ettiğimiz dünyadışı varlıkların ve temasının kanıtı olan UFO’lardır.

Gri Dünyadışı varlıkların Resimi

Hindistan’daki Chhattisgarh mağarasında bulunan Charama kentinde keşfedildi.Çeşitli kaya resimleri, uzaylılarla ilgili sayısız komplo teorisine yol açtı. Birçoğu, bu eski resimlerin yabancı temasın kanıtı olduğuna ikna olmasada, yerli halk ve hatta araştırmacılar bunun mümkün olduğunu söylüyorlar.

Resimler, 10,000 yıldan fazla bir süre önce boyanmış, birkaç garip varlığın (ve UFO’nun nesneler gibi) gökyüzünden aşağıya geldiği düşünülen sahneleri gösteriyor. Mağara resimlerinde bilim adamlarının tespit edemediği birkaç “alan” bulunmaktadır.

 

Jakarta Devlet Arkeoloji ve Kültür Bakanlığı, Hindistan Uzay Araştırma Örgütü ve ABD Uzay Ajansı’ndan araştırmaya yardımcı olmasını istedi.

Bu, dünyayı ziyaret eden ve antik ve tarih öncesi zamanlarda insanlarla temas kuran akıllı dünya dışı varlıkları öngören eski astronot teorisini destekleyen nihai kanıt olabilir mi?

JR Bhagat tarafından yapılan yorumlara göre; “bu resimlerin dünya dışı varlıklar dışındaki herhangi bir şeyi sembolize etmemektedir.” ifadesine yer verdi.

Uzmanlar, Büyük Tufan’dan sonra, bu bölgeden kurtulanların dünya dışı varlıklarla karşılaştıkları fikrini destekliyor. Dahası, bu çizimlere göre, dünya dışı varlıklar bir uzay giysisine benzer bir şey giyiyorlar.

Ödül yaratıklarına ve disk şeklindeki nesnelere ek olarak, resimlerin çoğu M. Ö.8.000’de insanların, hayvanların ve günlük yaşamın olağan çizimleridir. -Yaratıklar gibi-Hindistan (tüm yerli) bazı tasvir kanguru ve zürafa ve balık da çok şaşkın.

“Bulgular, tarih öncesi çağlardaki insanların, insanlar ve araştırmacılar arasında hala merak uyandıran diğer gezegenlerden varlıkları görüp hayal edebildiklerini göstermektedir. Daha fazla bulgu için kapsamlı araştırmalara ihtiyaç vardır. Chhattisgarh’ın şu anda konuyla ilgili netlik kazandırabilecek herhangi bir uzmanı yok. Resimler yıllara rağmen neredeyse hiç solmayan doğal renklerle yapılır. Tuhaf şekilde oyulmuş figürler silah benzeri nesneleri tutuyor ve net özelliklere sahip değiller. Burun ve ağız eksiktir, ve birkaç fotoğrafta, hatta boşluklar giyilir. Tarih öncesi insanlar tarafından hayal edilme ihtimalini reddedemeyiz, ancak insanlar genellikle böyle şeylerden hoşlanırlar, ”diyor arkeologlar JR Bhagat.

The Times of Times, komplo teorisine boyun eğmez gibi görünmüyor ve pek çok diğer okur olarak, eski zamanlarda yabancı temasın gerçek ve kesin kanıtlarına sahip olduğumuz konusunda ikna oluyor.

İnternette yayınlanan bir makale “Bu köylerde yerliler arasında birkaç inanç vardır. Birkaç kişi resimlere ibadet ederken, diğerleri “rohela halkı” ile ilgili küçük hikayeler anlatıyorlardı. – küçük boyutlu olanlar – yuvarlak şekilli bir uçan cisimde gökyüzünden inmek için kullanılan ve hiçbir zaman köyde bir ya da iki kişiyi götürmeyen küçük ölçekli insanlar iade.”

 

Ama bu hikayeyi belki de daha da ilginç kılan şey, benzer antik mağara resimlerinin dünyanın her yerinde bulunduğudur.Sanki dünyadaki eski kültürler, küresel ölçekte bir şey gördü, sanki gökyüzünde, hatta belki de onlar arasında, bir gün hikayelerinin deşifre edilmesini umuyorlardı.

Bu, Kimberley, Avustralya’da bulunan bir mağara resim. Yaklaşık 5000 yıl önce yerli Aborijinler tarafından boyanmışlardı.

Bu, Kimberley, Avustralya’da bulunan bir mağara resim. Yaklaşık 5000 yıl önce yerli Aborijinler tarafından boyanmışlardı.

 

 

Bunlar Barrier Kanyonunda Utah’da bulunan antik petrogliflerin bazıları. Diğer birçok mağara resimlerinde olduğu gibi, bunlar da Avustralya’da ve dünyanın diğer bölgelerinde bulunan benzer şekilli kafaları olan bir dizi uzun boylu varlığı tasvir ediyor.

 

Art found at Nourlangie Kakadu Milli Parkı

 

 

 

 

 

kaynak

Hakkında Halil Can Özdemir

Seçtiklerimiz :)

Microsoft Başkanı: Orwell’in 1984 romanında tasvir ettiği hayat 2024’te gerçek olabilir

Microsoft Başkanı Brad Smith, insanların yapay zekaya karşı korunmaması halinde, George Orwell’in ‘1984’ romanında tasvir …