Anasayfa / ARKEOLOJİ VE TARİH / Büyük İskenderin Mezarında Dünyadışı Artifaktlar Mı Bulundu ?

Büyük İskenderin Mezarında Dünyadışı Artifaktlar Mı Bulundu ?

Büyük İskenderin Mezarında Dünyadışı Artifaktlar Mı Bulundu ?

Büyük İskender, Argead hanedanının bir üyesiydi. MÖ 356 yılında Yunanistan’ın orta kesimindeki Makedonya’nın orta kesimindeki Pella’da doğdu.Yirmi yaşındayken babası II. Philip’in tahtına geçti ve aktif yaşamının çoğunu Asya ve Kuzeydoğu Afrika’daki sürekli askeri operasyonlarda geçirdi.
Sadece on yıl içinde, otuz yaşındayken, Yunanistan’dan Hindistan’a uzanan, antik dünyanın en büyük imparatorluklarından birini başarıyla yaratmıştı.


Savaşta yenilmeyen, tarihin en başarılı askeri komutanlarından biri olarak kabul edilir.
Bu Makedon kralın son dinlenme yeri, antik tarihin en büyük gizemlerinden biridir.
Hiç kimse, nerede gömülü olabileceğini gösteren herhangi bir kanıtı tespit edememiştir.

Ancak son zamanlarda bir arkeolog, İskender’in kraliyet mezarının 30 yıl önce keşfedildiğini ve bu keşfin Yunan ve Mısır hükümetleri tarafından engellendiğini ve o zamandan beri var olduğunu iddia ediyor.

İskender MÖ. 323 yılında Babil’de 32 yaşında gizemli bir ölüm yaşadı. Aniden yoğun bir acı çekip çöktüğünde yakın bir arkadaşının ölümünü onurlandırmak için bir anma partisi düzenliyordu. Yatak odasına götürüldü, günlerce acı çektikten sonra komaya girdi ve öldü.
Bilim adamları hala ölüm sebebini tartışıyorlar.

İskender tahnit edildi ve bedenini Amon tapınağına götürmek için altın bir araba yapıldı.
Cenaze Alayı Suriye ile Mısır arasındaki sınıra ulaştığında, Ptolemy tarafından bedeni alınıp çalındı. O zamandan beri tüm artifaktlar ile birlikte konumu, bir gizem kalmıştır.

1980’lerin başlarında Russell Burrows adında bir adam, ABD’nin Illinois eyaleti Olney yakınlarındaki gizli bir mağaraya rastladığını iddia etti.
Görünüşe göre insan kalıntıları, metal silahlar ve altın tabletlere oyulmuş eski dilde bir yazı buldu.

Daha ilginci, dilin herhangi bir yerli kültürden değil, Orta Doğu ve Avrupa kökenli olması idi. Bu açık keşifle ilgili şaşırtıcı olan şey, şantiyeden kurtarılan pek çok eserin İskender’in mezarına bağlı olduklarına kuvvetle işaret etmesiydi.

Onun keşfinin gizlendiğini iddia etmesinin sebebi, Virginia Timigan ve Harry Hubbard tarafından, yazıların deşifre edilmesinde ve eserleri kataloglamada, görünüşe göre belirli bir türden sürüngenler de dahil olmak üzere dünya dışı yaşamla ilgili çok sayıda dünyadışı yakın teması detaylandırdıklarını fark etmeleridir.

Sahip oldukları eserlerin geniş bir fotografik çalışması, web üzerinden ortaya çıkarıldı.

Bazı fiili güçler, yöneticilerin tarih boyunca başka gezegenlerden varlıklar ile temas kurdukları gerçeğini mi gizlemektedir ?


Birçoğu sonraki yıllarda, Russell tarafından bulunan eserlerin bir sahtekârlık olduğunu ve gizli mağaranın yerini açıklamayı reddettiğini iddia etti.

Bununla birlikte, önemli bir tarihsel öneme sahip gerçek bir bulmacayı halkın gözünden gizleyen bir duman perdesi olarak da görülebilir.

Aynı zamanlarda, Liana Souvaltzi’nin olması gereken yerde ulaşılamaz bir mezar bulduğunu iddia eden birçok arkeolog çıktı.
Hatta, keşiflerinin gerçekte saklandığını da iddia ediyorlardı ve Russell’ın yalanlanan gizli buluntularının yardımıyla, dünyadan başarılı bir şekilde gizlenmişlerdi.

Bu mezarda modern anlayışa yönelik bir tehdit oluşturan ne olabilir ? Uluslararası bir örtbasa neden olacak kadar şok edici ne olabilir ? Büyük İskender’in dünya dışı varlıklar ile temas halinde olması yüzünden mi ?

Büyük İskender’in tek bir savaşı bile kaybetmediği söylenir. Bunda Uzaylıların bir parmağı olabilir miydi ?

Belki de, bir gün Büyük İskender’in mezarının bulunduğu yer, bulunan eserler ile birlikte kamuya açıklandığı zaman, dünyadışı varlıkların her zaman insanlık tarihini etkilediğini teyit edecektir.

Bu yazıya puan ver

0

User Rating: Be the first one !

Hakkında Halil Can Özdemir

Seçtiklerimiz :)

Brezilya İnga Taşının 6 Bin Yıllık Gizemi

Inga Nehri’nin ortasında bulunan taş, Brezilya’nın Inga kentinden çok uzakta olmayan, Brezilya’daki en ilginç arkeolojik …