Anasayfa / GENEL / Bütün Sabah Gününüzü İyileştirecek 7 Meditasyon İpuçları

Bütün Sabah Gününüzü İyileştirecek 7 Meditasyon İpuçları

Herkesin kendilerini dengelemenin bir yolunu bulması gerekiyor. Her geçen gün, temyize götürülecek yeni zorluklar, engeller ve karşı taraflar sunar ve yeni günü hep istediğimiz şekilde kucaklayamayız. Yatağın yanlış tarafında uyanabileceğiniz günler vardır. Herkes bir sabah insanı değil.

En enerjik tarafı bile, enerjik insanlar kendilerini bir günde aşağıda bulabilirler. Uyandığınız ve yatakta yattığınız, tavana baktığınız sabahları var, çünkü midenizde bir çukur ya da kafanızda bir sis var. Ruh halinizi etkileyebilecek değişkenlere veya günün geri kalanında taşıyacağınız şeylere bir son yok. Öyleyse neden bir şey yapmıyoruz ?

Sabah Meditasyonu Standardı Belirliyor

Yani, güne nasıl başlarsak gün bizim için o enerji ile geçiyor.Sabah meditasyonu ile ilgili olan şey, rutininizin bir kısmını yapmanın kolay olmasıdır. Sabah başka ne var ama pratik bir rutin mi? Herkes farklıdır, ancak çoğu zaman aynı yolu izlerler. Uyan, dişlerini fırçala, duş al, giyin, kahvaltı yap ve kapıdan çıktın. Herkesin programında kendine özgü bir şeyler var, ama hepsi aynı ailenin bir parçası.

Umarım, program için yeni bir şeyler yapmanın nerede yapılacağını görebilirsiniz. Zaman diliminizde bir iş parçacığı yapmazsınız, çünkü ayırmanız gereken tek şey günde bir ila on dakika arasındadır. Önemli olan, ikinci doğaya dönüşecek kadar uzun bir süre başlayıp ona bağlı kalmanızdır. Yaptığınız işin gününüzün geri kalanında kalıcı bir etkiye sahip olmasına yardımcı olacak bazı ipuçlarını paylaşacağız.

İşte 7 Sabah Meditasyon İpuçları

Bunlar, uygulamanızdan en iyi şekilde yararlanmanız için sadece birkaç kolay öneri olacak. İster yeni başlıyor olun, ister kemer altında bir sabah meditasyon deneyimine sahip olun, tekniğinizi tamamlamanın yeni yollarını her zaman bulabilirsiniz. Önemli olan, sizinle rezonansa girmesi ve rutininizle ağ oluşturmasıdır.

1. Gününüzü Planlayın

Görselleştirme, hedeflerine ulaşmak için tüm dünyada başarılı insanlar tarafından kullanılan bir tekniktir. Sporcular, işadamları ve sanatçılar bundan yararlanan sektörlerden birkaçıdır. İnsanlar olarak, sürekli olarak stres, baskı ve sorumluluk ile sarsılıyoruz. Bu şeyleri görmezden gelmek onları uzaklaştıramaz, bu yüzden inisiyatifi ele alın: Sorunların üstesinden gelin.

Gününüzde neler olacağını tahmin etmek için sabah meditasyonunuz sırasında biraz zaman ayırın. İşe bağlı bir projeniz, katılabileceğiniz bir toplantı, planlanan öğle yemeği, tarih veya etkinlik için bir mekanınız olabilir. Zihninizi harekete geçirmek için sabahın erken saatlerinde vakit ayırın, günlük raketle sıralayın ve yaklaşan günü kucaklayın, daha iyi bir güne doğru doğru yolda ilerleyin.

3. Yaşayan Deneyim

Şeyler bazen oldukça hızlı hareket edebilir ve bu küçük şeyleri takdir etmeyi zorlaştırır. Sabah meditasyonunuza odaklanırken, vücudunuzu takdir etmek için zaman ayırın. Yani canlı hissetmek. Kalp atışlarınıza, vücudunuzda hissedebileceğiniz hislere, sabah kuşları ve nefes aldığınız havaya odaklanın.

Meditasyon kendinize bakmakla ilgilidir ve bunu yapabilmeniz için kendiniz için minnettar olmanız gerekir. Duygusal ve fiziksel olarak hissetme şeklinizi sürdürmek, sizi gün boyunca taşıyabilen dikkatli bir tutum sağlar. Kendinizi kendi varoluşunuza sokmak için zaman ayırmak, bu düşünce tarzını ilerletmeye yardımcı olur.

4. Vücudunuzu Uzatın Rahatlayın

Geleneksel meditatif duruşlar genellikle tamamen etkin olmak için durgunluk gerektirir. Bununla birlikte, yoga genellikle uygulanabilir bir meditatif yöntem olarak kabul edilir. Şimdi, meditasyon yapmak için yoga yapmak için nasıl yoga yapılacağını öğrenmek zorunda değilsiniz. Aslında, kendi başına bir form olarak yoga, bu bahşiş için hiç gerekli değildir.

Sabah meditasyonunuza başladığınızda, vücudunuzu uzatmak için zaman ayırın. İhtiyacınız olan her yerde kollarınıza, bacaklarınıza, ellerinize, omuzlarınıza, sırtınıza odaklanın. Bu, bedeninizi gelecek gün için uyandırmanıza, fiziksel ve zihinsel sağlığınızı güçlendirmenize yardımcı olur. Sabah sersemlemiş, taze uyanmış kasları esnetmekten daha iyi bir his yoktur.

5. Pozitif Enerjiyi Teşvik Etmek

Çölünüzü hala tazeken aklınızı organize etmek kadar önemlidir, kendinizi duygusal olarak hazırlar. Eğer bir şey varsa, güne pozitif bir zihniyetle yaklaşmanızı sağlamak, meditasyonun en önemli parçasıdır. Tutumunuz günün nasıl ilerleyeceğinin, kendinizin, çevrenizdeki insanların ve performansınızın bir insan olarak nasıl etkilendiğini etkileyen hayati çekirdeği bilgilendirir.

Sevdiğin şeyleri düşün. Evcil hayvanınız varsa, onları ve size verdikleri tüm sevinçleri düşünün. Ailenin, arkadaşların ve sevdiklerin anılarını ve sana ve onlardan nasıl yararlandıklarını hatırla. Olumlu deneyimler üzerinde durmak, kişisel başarılar ve başarılar dahil, iyi. Ancak, güne başlayabileceğiniz en güçlü duygular arasında sevgi, duygusal bağlanma ve şefkat duygularını aşılamak net bir şekilde yer alır.

6. Duruşunuzu İhmal Etmeyin

Duruşunuz, kendinizi dünyaya nasıl sunmayı seçeceğiniz anlamına gelir. Vücudunuzu nasıl tuttuğunuzu, etrafınızdakileri, sizin türünüz hakkında bilgilendirir – kendinden emin, utangaç, dikkati dağılmış vb. Vücut diliniz, sabah meditasyonunuzun etkisini nasıl belirlediği de dahil olmak üzere önemlidir.

Ne olursa olsun, sırtını dik ve omuzlarını geri çek. Bu sadece meditasyona odaklanmanıza yardımcı olmaz, zihninizin aktif kalmasını sağlar ve varlığınızı desteklemek için vücudunuzu teşvik eder. Meditasyon yaparken uygun duruşu ihmal etmek sizi tekrar uykuya yatma eğilimi gösterir ve bu bir başlangıç değildir. Herhangi bir girişime güven, gravitasyon ve kendini güvence ile başlamak, daha iyi sonuçlara yol açmaktadır, bu yüzden uygun duruş, gelecek gün için emin olmanıza yardımcı olur.

7. Çok Uzak Gezmeyin

Meditatif duruma ulaşmak hassas bir dengedir. Odaklanmaya fazla odaklanmadan odaklanmalı, çok düşünmeden düşünmelisiniz ve tam bir kavrayış için pratik bir şey. Ne hassas olsada, zihninizin dolaşmasına izin vermek kolaydır. Zihniniz ne kadar çok gezerse, odaklanmanız o kadar çok acı çeker ve meditasyonunuz o kadar etkinliğini kaybeder.

Gezici bir zihnin geri getirilmesi, sağlıklı bir yararlı uygulamanın sürdürülmesi için önemlidir. Meditasyon yaparken dikkatinizi korumak için kolayca izlenebilir bir şey bulundurun. En etkili saymaktır. Nefesinizi yavaş yavaş ve sürekli olarak içeri ve dışarı girerken saymak, varlığınızın korunmasına yardımcı olur.

Sizin İçin En İyi Olanı Bulun

Bazı insanlar meditasyon yaparken müzik severler. Diğerleri herhangi bir yabancı ses dağıtımı bulur ve tam bir sessizliği tercih eder. Sabah meditasyonunuza nasıl gittiğinize dair tercihler kişiden kişiye değişir ve hepsi geçerlidir. Herhangi bir kural veya yönetmelik yok, sadece mümkün olan en iyi deneyimi elde etmenize yardımcı olacak öneriler.

Sabah meditasyonunuzdan en iyi şekilde yararlanmanın yolunun birisiyle birlikte geçerek olduğunu görebilirsiniz. Ailenizle, sevdiklerinizle ya da istekli arkadaşlarınızla yaşıyorsanız, meditasyon yaparken onlarla çalışmak isteyebilirsiniz. Sadece istekli olduklarından ve çok fazla rahatsız edilmediğinden emin olun, kimse erken uyandırılmayı sevmez.

Mesele şu: herkesin farklı bir rejimi var. Sabah meditasyonunu tercihlerinize ve ilgi alanlarınıza göre yönlendirin. Ne kadar çok keyif alırsanız, yaşam tarzınızın bir parçası haline gelmesi o kadar muhtemeldir.

Kaynak adresi :

https://www.ancient-code.com/7-morning-meditation-tips-that-will-improve-your-whole-day/

Bu yazıya puan ver

0

User Rating: Be the first one !

Hakkında Halil Can Özdemir

Seçtiklerimiz :)

ABD, Merakla Beklenen UFO Raporunu Yayımladı

Geçen haftalarda UFO uzmanı Prof. Dr. Madhu Thangavelu’nun, ABD savaş pilotları tarafından kaydedilen UFO görüntüleri …