Anasayfa / UFOLOJİ / Ağrı Dağında Bulunan UFO Almanya’ya Mı Götürüldü ?

Ağrı Dağında Bulunan UFO Almanya’ya Mı Götürüldü ?

Ağrı Dağında Bulunan UFO Almanya’ya Mı Götürüldü ?

Alman ajanlarının hedefi Ağrı dağında olduğuna inanılan Nuh’un gemisi araştırmaktı.Bu ajan timi İran ve Türkiye arasındaki dağlarda araştırma yaparken,Dicle Nehri kenarındaki bir köyün yaşlılarından ilginç bir hikaye duydu.Bu hikayeye göre, 200 nesil evvel yaklaşık 1000 yıldan fazla bir süre önce esrarengiz parlak bir “ev” gökten çok gürültü çıkararak,yere düşmüştü.Nir zaman sonra köyden köye yolculuk yapan şahıs bu esrarengiz cisim ile karşılaşmıştı.Şahsın ifadesine göre,cisim ıslık gibi bir ses çıkarmakta ve dokunulmayacak kadar sıcaktı.Ayrıca pis bir kokuda yaymakta idi.

(Bir çok UFO olaylarına tanıklar aynı şekilde ıslık şeklinde ses ve ağır koku duyduklarını söylemişlerdir.)

Araştırmayı yürüten tim bunu derhal Almanya’ya bildirdi.Bir ay sonra bölgeye iki araştırma timi daha gönderildi.Bölgeye gelen bir grup bilim adamı , Hitler’in savaş makinesinin “Özel Silahlar” bölümünün öncüleri idiler.Bu grup “evi” aramaya koyuldu ve onu sağlam bir vaziyette buldular.Bu, “Dünya Dışı” bir geminin ilk ele geçirilişi oldu.

UFO 25 metre ve 8 metre yüksekliğinde idi.Gemi girişi olmayan metalik bir görünümde idi.Gemi dış güçlere karşı duyarlı idi ve toprağın birkaç metre üstünde havada yüzer gibi duruyordu.

1938 ARalık ayında UFO Almanya’nın en önde gelen bilim adamlarının toplandığı,Münih’in kuzeyinde bir yere getirildi.Etrafındaki dağların çevrelediği bir tuz madeni,diski araştırma ve gerekirse üretmek için gerekli tesisler haline dönüştürüldü.Yapılan incelemeler sonucunda geminin,dünyadaki herhangi bir devletin çok gizli silahı olamayacağı kanısına hükmüne varıldı.Nazi bilim adamları kısa zamanda gemisnin çalışma sistemini anlamakta baraşarılı oldular.

1941 Temmuz’unda Almanya bilim adamlarından biri ABD’ye kaçıp,bildiklerini anlatmasaydı,kimse Hitler’in neye sahip olduğunu ve onunla ne yapmayı tasarlanığını bilemeyecekti. 2’inci Dünya savaşının sonunda Amerika Askeri istihbaratı “OZ” kod adı altında Nazi Tesislerini ve yukarıda adı geçen diski ele geçirdi.Disk derhal Amerika’ya yollandı.Fakat diğer yandan Sovyetler de altı ay sonra esir aldıkları Alman bilim adamları vasıtasıyla; Almanların ele geçirdiği dünya dışı diskten haberdar oldular.

Amerika böylece bedavadan bir UFO sahibi olurken,bugün onu geliştirmesi mantıken akla yatkın geliyor.Ama uçan daire tipindeki uçakları müttefikler Almanya üzerinde uçarken sık sık görüyorlardı.Karşılama Küre biçiminde çıkan bu uçaklar savaşın son zamanlarında görülmeye başlanmıştı.

Amerikan 8. Hava Filosu İstihbarat bölümünde görevli bir subay New York basınına şöyle bir açıklama yapmıştı: “Uçan Dairelerin Almanların kullandığı psikolojik bir uçak savar silah olması mümküdür.Batı Almanya üzerindeki gece uçuşları esnasında uçaklarımızı izleyen parlak küreleri ve diskleri görme fırsatım oldu.” (Burada ki parlak Küreler ORB olabilir) bknz : ORB Nedir ?

Amerikalılar 2’inci Dünya Savaşının son günlerinde Alsas-Loren’deki Hagenau ve Rem Bölgesindeki Neustadt Semalrında sık sık uçan daireler gördüklerini rapor ediyorlardı.Savaş bitiminde Amerikan ordusunun ilk hedefi Almanların gizli üsleri ve buralarda çalışan bilim adamlarıydı.Sonuçta bugünkü başarılarını ise ALman üstünde kurdukları hava bombardımanıüstünlüğü sayesinde savaşı kazanmalarına borçluydu.Bir Generalin ifadesine göre ABD 12’ye beş kala savaşı kazanmıştı.

Bu konuyla ilgili hatta sinema film sektöründe çok büyük yankı uyandırmış ve işlenmiştir.Ve aslında bizim bilim kurgu olarak gördüğümüz filmler geleceği ve gerçeği çağrıştırmaktadır.

Bu konuyla ilgili bir kaç film..
Örneğin ; (Demir Gökyüzü- İron Sky) ,Transformens , ve bunun gibi bir çok benzer filmlerde bu konu işlenmiştir.

Bu yazıya puan ver

0

User Rating: 3.71 ( 4 votes)

Hakkında S3CMOD

Seçtiklerimiz :)

Cattle Mutilations – Uzaylıların Hayvan Kaçırma Olayları

Mutilation terimi, anormal bir şekilde, açıklanamayan bir nedenden olan hayvan ölümlerini tarif etmek için kullanılır.Bu …