Anasayfa / Metafizik / Kabalist Kimdir ?

Kabalist Kimdir ?

KABALİST KİMDİR?

Kabalist, kanıtlanmış, zaman testinden geçmiş ve kesin bir yönetimi kullanarak kendi doğasını inceleyen bir araştırmacıdır. Hepimizin yararlanabileceği aletler; duygusunu, zekasını ve kalbini kullanarak varlığının özünü inceler.Kabalist, sıradan bir insan gibi görünür. Herhangi özel bir beceri, yetenek veya uğraşa sahip olması gerekmez. Onun arif bir insan olmasına veya kutsal bir ifadeye sahip olmasına gerek yoktur. Yaşamının herhangi bir noktasında, bu sıradan insan kendisini rahatsız eden sorulara inanılır cevaplar bulabileceği bir yol bulmaya karar vermiştir. Farklı bir öğrenme yönteminden yararlanarak, manevi his olan bir ekstra hissi – 6. hissi – edinmede başarılı olmuştur.

Bu his aracılığı ile Kabalist aynı bizim burada kendi realitemizi hissetmemiz gibi açık bir realite olarak manevi alanları hisseder. Manevi alanlar, üst dünyalar ve yüksek güçlerin keşfi ile ilgili  olan bilgiye erişir. Bu dünyalara  üst dünyalar  adı verilir. Zira bizim dünyamızın üstünde ve ötesindedirler.Kabalist,  şu  anki  mevcut  manevi  seviyesinden  bir  sonraki  seviyeye  tırmanır.  Bu hareket, onu bir üst dünyadan bir diğerine geçirir. Kabalist, burada var olan her şeyin, dünyamızı dolduran her şeyin – biz de dahil – kökenini anlar ve görür. Kabalist, eş zamanlı  olarak  hem  bu  dünyadadır  hem  de  üst  dünyadadır.  Bu  nitelik,  bütün Kabalistlerde ortaktır.

Kabalist, bizi saran gerçek bilgiyi alır ve bu realiteyi hisseder. O nedenle de, kabalistler bu bilgiye çalışır ona aşina olur ve onun hakkında bize bilgi verir. Bizi maneviyata götürerek hayatımızın kaynağı ile karşılaşabilmemizi sağlayan yeni bir yöntem sağlar. Özel bir dilde yazılı olan kitapları kullanır. Bu kitapları, özel bir biçimde okumalıyız ki bizim için gerçeği keşfetmek amacıyla bir Kli olsunlar.Yazdıkları  kitaplarda,  Kabalistler  bizi  insanın  kişisel  deneyimlerine  dayalı  olan tekniklere dair bilgilendirirler. Her şeyi kuşatan bakış açılarına göre, (onları) takip edebilecek ve kendilerinin çıktığı aynı merdiveni çıkabilecek olanlara yardım etmenin yolunu bulmuşlardır. Yöntemlerine, Kabala Bilgeliği adı verilmiştir.

 

kaynak : kabala ve gizli bilgelik

Bu yazıya puan ver

0

User Rating: Be the first one !

Hakkında Halil Can Özdemir

Seçtiklerimiz :)

Echelon Sistemi Nedir ? Nasıl Çalışır ?

Beyaz saray’a bağlı, CİA gibi gizli bir kuruluş olan ulusal güvenlik ajansı NSA‘nın, başta telefon …